Archives
Facebook Page

Fellowship Centre Status

center

Entrance Test List Playgroup and Nursery 2018-19

Following students have been selected for Entrance Test
  Class NURSERY        
  Test Date 20-Jan-18        
Sr. No Student_Name Father’s Name Group Group Time Section Selection
1 MUHAMMAD SAAD HAMAYON HUMAYUN AKBER G-1 8:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
2 JOSHUA WAQAS WAQAS MASIH G-2 9:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
3 FARZAIM SHAW CHOHAN NOMAN SHAW CHOHAN G-1 8:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
4 WAJEEH UR REHMAN TAUSEEF UR REHAMAN G-2 9:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
5 OUN MUHAMMAD RAJA BILAL AHMED G-1 8:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
6 MUHAMMAD SULEMAN DAR-E-ARQAM G-2 9:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
7 MUHAMMAD MAIRAJ SHAMS UL ARFEEN G-1 8:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
8 EDWIN MESAIHA JAVED JAVED STEPHEN G-2 9:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
9 HANNIEL JAMES TALISH JAMES G-1 8:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
10 MUHAMMAD HUSSAIN ABBAS TAIMOOR SULTAN G-2 9:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
11 KASHAN KAMRAN KAMRAN HAMID G-1 8:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
12 MIKAEL SUNIL SUNIL SHAHZAD G-2 9:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
13 ASHBAL MOON MOON MUSHTAQ G-1 8:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
14 ZOHAN ARSLAN ARSLAN G-2 9:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
15 JEREMIAH SHAKEEL ZAHEER G-1 8:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
16 RAYAN FAROOQ FAROOQ ANWAR G-2 9:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
17 HABIL SHEHZAD DAVIS G-2 9:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
18 ZAROON SHAUKAT SHOUKAT SAMUEL G-1 8:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
19 DAIM ASHER ASHER MUSHTAQ G-2 9:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
20 ASHAN NADEEM NADEEM SALEEM G-1 8:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
21 AARYAN ATIF ATIF IQBAL G-2 9:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
22 MUHAMMAD MUSA MIR MEHMOOD AHMAD MIR G-2 9:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
23 GHULAM MUSTAFA KHAN IMRAN ALI G-1 8:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
24 RAMISH PETER PETER G-2 9:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
25 AZLAN GILL JASPER GILL G-1 8:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
26 ASHER SHAHMEER SHAHBAZ RAZA G-1 8:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
27 ZAROON YASIR YASIR NADEEM G-2 9:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
28 TAHIB QAISER QAISER RAZA G-1 8:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
29 URIAH NAEEM NAEEM DANIEL G-2 9:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
30 DAIM GILL AMIR GILL G-1 8:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
31 MOHAMMAD SALAR REHMAN ABDUL REHMAN G-2 9:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
32 M.UBAID IMRAN KHAN G-2 9:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
33 YUAAB ANTHONY ROBIN ANTHONY G-1 8:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
34 DAIM ANJUM ANJUM SOHAIL G-2 9:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
35 JEREMIAH AMIR AMIR JOESPH G-1 8:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
36 MUHAMMAD BIN ASIF MUHAMMAD ASIF G-2 9:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
37 ALI HAIDER NAZAKAT HUSSAIN G-1 8:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
38 ASHIYA SOHAIL SOHAIL SADDIQ G-1 8:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
39 MUHAMMAD ARHAM QAISER HUSSAIN MALIK G-2 9:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
40 SYEED RAFAY TAYYAB SYED TAYYAB SHAH G-1 8:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
             
Following students have been selected for Entrance Test
  Class PLAYGROUP        
  Test Date 20-Jan-18        
Sr. No Student_Name Father’s Name Group Group Time Section Selection
41 DAUD SARFRAZ SARFRAZ MASIH G-1 8:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
42 MUHAMMAD FOUZ UL AZEEM TAYYAB HAMEED G-2 9:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
43 HAAD HAROON HAROON UR RASHEED G-3 10:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
44 MUSTAFA PASHA JAHANGIR ALI PASHA G-4 11:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
45 MUHAMMAD YOUSUF MIRZA KHURRAM SALEEM G-5 12:00:00 PM ROOM-1 SELECTED
46 OMER AHIL M.AMIR G-1 8:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
47 AZIEL NASHIR NASHIR JAVED G-2 9:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
48 AREYAN DAWOOD IMRAN KOMAL IMRAN G-3 10:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
49 MUHAMMAD MUSTAQEEM IQBAL SHERAZ IQBAL G-4 11:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
50 FARIS AHMED FARHAN NAZIR G-5 12:00:00 PM ROOM-2 SELECTED
51 SHOALDIN SHAHID G-1 8:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
52 KAWISH SAMEER SAMEER YOUNAS G-2 9:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
53 DAIM KHURRAM MUNAWAR KHURRAM MUNAWAR G-3 10:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
54 MUHAMMAD RAHIM BIN QASEEM MUHAMMAD QASEEM G-4 11:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
55 ELIJAH ASIF ASIF MASIH G-5 12:00:00 PM ROOM-3 SELECTED
56 BURHANUDDIN FAKHRUDDIN G-1 8:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
57 MOHAMMAD YOUSAF M. AYUB G-2 9:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
58 MUHAMMAD ZAROON MUHAMMAD RAFI G-3 10:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
59 ARIEL SABESTIAN SUNIL SUNIL SALEEM G-4 11:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
60 AZIZ ULLAH KHAN KHAK WANI M.WAQAS KHAN G-5 12:00:00 PM ROOM-4 SELECTED
61 ABDULLAH FAHEEM ABBAS G-1 8:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
62 MUHAMMAD ASHAR KHATTAK JAMEEL ALAM G-2 9:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
63 HUZEMA ALI MUHAMMAD ABDUL REHMAN UMAR G-3 10:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
64 ASHBEEL ASIF ASIF ANWAR G-4 11:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
65 SAMUEL GILL AMJAD GILL G-5 12:00:00 PM ROOM-1 SELECTED
66 ASAD ABBAS ASAD ABBAS G-1 8:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
67 MUHAMMAD SHAHMIR UD DIN NAFEES UD DIN G-2 9:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
68 MOHAMMAD SHEROZE ALI MUHAMMAD ALI G-3 10:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
69 REHAB IRFAN IRFAN JAVED G-4 11:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
70 ARIB QAISAR KHOKHAR QAISAR SALEEM KHOKHAR G-5 12:00:00 PM ROOM-2 SELECTED
71 ARSAL AHMAD AWAN ASHER NASEER AWAN G-1 8:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
72 UZZIAH SHAROON SHAROON NAZIR G-2 9:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
73 MUHAMMAD ZAKRIYA AMJAD IQBAL G-3 10:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
74 ADAM CHRIS SUNNY PATRAS G-4 11:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
75 MUHAMMAD HAMMAD MUHAMMAD KHAWAR G-5 12:00:00 PM ROOM-3 SELECTED
76 MUHAMMAD HUSSAIN JAMIL AHMED G-1 8:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
77 SAROSH K SAMSON KAMRAN E SAMSON G-2 9:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
78 MUSA FARRUKH GILL SHAHZAD FARRUKH GILL G-3 10:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
79 AMOZ DANIEL ZEESHAN YOUNAS PATRAS G-4 11:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
80 ABNER NOUMAN ANTHONY NOUMAN YOUNAS G-5 12:00:00 PM ROOM-4 SELECTED
81 ALI FAROOQ MUHAMMAD FAROOQ G-1 8:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
82 SHEHROZE KHAN MUSHTAQ KHAN G-2 9:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
83 NATHAN COLLIN HOWELL ANIL SHAHAROON HOWELL G-3 10:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
84 SYED MUHAMMAD HADI ZAIDI MUZAFFAR ABBAS ZAIDI G-4 11:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
85 ASHER PAUL BHATTI ASIF PAUL G-5 12:00:00 PM ROOM-1 SELECTED
86 RYAN RASHID SAMUEL G-1 8:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
87 MUHAMMAD SHAYAN AKBAR MAJID ALI AKBAR G-2 9:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
88 ASHAR SALEEM SALEEM AHMED G-3 10:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
89 ELIJAH JOSE CREDO YOUSAF YOUNAS G-4 11:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
90 MUHAMMAD HAIDER ALI ZEESHAN ALI G-5 12:00:00 PM ROOM-2 SELECTED
91 BRYAN ROBERT ROBERT SHAHBAZ G-1 8:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
92 MUHAMMAD IBRAHIM FAWAD MIRZA FAWAD NAZAR G-2 9:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
93 SHAMEER SHAMOON GILL SHAMOON WILLIAM G-3 10:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
94 EESA ALI ZESHAN ALI G-4 11:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
95 MUSA ALI ZESHAN ALI G-5 12:00:00 PM ROOM-3 SELECTED
96 ETHAN ZERAHIAH SARFRAZ AYUB G-1 8:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
97 ABDULLAH KHAN SADOZAI MUHAMMAD BILAL KHAN G-2 9:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
98 SYED ALI ZAMIN SYED ALI JAFFAR G-3 10:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
99 ASA AZEEM QAISER AZEEM G-4 11:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
100 FELIZ EDWIN JOSEPH EDWIN NAVEED JOSEPH G-5 12:00:00 PM ROOM-4 SELECTED
101 AMMAR YASIR YASIR NADEEM G-1 8:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
102 MUHAMMAD AYAN FAREED UMAR FAREED G-2 9:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
103 AMMAR AHMED AHMED HASAN ASFAQ G-3 10:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
104 SHAMAAS AHMED RIZWAN MALIK G-4 11:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
105 WADEE AFNAN ZILL-E-HASSNAIN RAJPUT G-5 12:00:00 PM ROOM-1 SELECTED
106 RAJA SAARIM RAJA IMRAN KHAN G-1 8:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
107 ABDULLAH SARFRAZ AHMED G-2 9:00:00 AM ROOM-2 SELECTED
108 MOHAMMAD SULEMAN MALIK ABDUL WAHEED G-3 10:00:00 AM ROOM-1 SELECTED
109 AARON AKASH AKASH PERVAIZ G-4 11:00:00 AM ROOM-4 SELECTED
110 AYAAN IMTIAZ IMTIAZ MASIH G-5 12:00:00 PM ROOM-2 SELECTED
111 EDWARD ETHAN JOHN CARL FRANKUN JOHN G-1 8:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
112 MUHAMMAD ABSAR YASIR YASIR HUSSAIN G-2 9:00:00 AM ROOM-3 SELECTED
113 AAYAN KASHIF KASHIF SARFRAZ G-3 10:00:00 AM ROOM-2 SELECTED

Comments are closed.

Categories
Random Pictures